مقالات
شماره صفحه: 4 از 5
طوطی ملنگو از نگاهی نزدیک تر
طوطی طوق صورتی یا ملنگو نام علمی( Psittacula krameri) پرنده‌ای از خانواده طوطیان است. این طوطی را در زبان انگلیسی «طوطی کوچک اسکندر»، «پاراکیت گردن حلقه ای» و «پاراکیت گردن حلقه ای صورتی» می نامند. طول طوطی ملنگو به مراتب از شاه طوطی کوچک تر بوده و اندازه بدن آن با احتساب دم در حدود ۴۰ سانتی متر و طول بال ها تقریباً ۱۵تا۵/۱۷ سانتی متر می باشد.
لوری طوطی زیبای استرالیایی
لوری ها از جمله طوطیان رنگی می باشند.برخی انواع انها دارای رنگ امیزی جالبی بوده وگروهی دارای رنگهای خنثی و یا سیاه رنگ هستند.
کاسکو یا طوطی خاکستری آفریقایی (Psittacus erithacus)
پرنده‌ای محبوب در کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای دیگر جهان است. علت محبوبیت این پرنده هوش سرشار و قدرت سخنگویی و تقلید صدای آن است
شناخت مرغ مینا
پرنده ای کوچک است که قابلیت بسیار خوبی برای تقلید صدا دارد و این توانایی شگفت انگیز باعث شده‌است که آدمی از سالیان بسیار دور به پرورش و نگهداری از این پرنده علاقمند شود
قرقی را بهتر بشناسیم
نام علمی: Accipiter nisusپرنده شکاری کوچکی از تیرهٔ عقابیان است. قرقی‌ها درمیان درختان آشیانه ساخته و برای شکار پرندگان کوچک مثل گنجشک در لابلای درختان و بوته‌ها سازگاری پیدا کرده‌اند.
رئوویروسها خطر بالقوه برای طیور
رئوويروسها عامل دخالت در بيماريهاي متفاوتي هستند. اين ويروسها از پرندگان مبتلا به عوارضي مانند تنوسينوويت ، آنتريت....
بررسی مقدماتی علل پرکنی
علل این عارضه بسیار وسیع می باشد.نام صحیح این سندرم feather plucking یا self-plucking است.
مدیریت نور در سالنهای مرغداری
بحث نور یکی از جذاب ترین موضوعات در صنعت طیور می باشد . از سالهای دور داستانهای فراوانی بر پایه تجربیات شخصی و کارهای تحقیقاتی شناخته شده است .
عقاب زیبای باشکوه
عقاب به گروهی از پرندگان شکاری عضو تیرهٔ عقابیان (Accipitridae از راستهٔ شاهین‌سانان Falconiformes) گفته می‌شود.
قناری زیبای خوش صدا
از جمله پرطرفدارترين حيوانات خانگي است. اين حيوان، پرنده‌اي مقاوم و قابل تربيت بوده و از زمانهاي دور به خاطر آواز دلنشين و ظاهر زيبايش مورد توجه مردم در نقاط مختلف جهان بوده است.
شماره صفحه: 4 از 5