مقالات
شماره صفحه: 2 از 5
طوطی سانان، رنگین ترین پرندگان جهان
طوطی سانان عمدتا در نواحی گرمسیری جهان یافت می شوند. رنگارنگ، پر سر و صدا هستند و غالبا به صورت گروهی زندگی می کنند و از میوه ها و مغز دانه ها تغذیه می کنند.
بلع جسم خارجی در پرندگان
با سلام خدمت علاقه مندان خبرنامه کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ. یکی از مشکلات اساسی که در مورد پرندگان زینتی با آن مواجه می باشیم و روزانه چندین مورد به این مرکز تخصصی درمانی پرندگان ارجاع داده می شود بلع جسم خارجی و بویژه اجسام فلزی براق می باشد.
مرغ مینا، پرنده ای باهوش و اجتماعی
میناها پرندگان اجتماعی هستند، به صورت گروهی زندگی می کنند و می توانند صدای سایر پرندگان و صحبت های انسان ها را تقلید کنند.
آنفلوانزای پرندگان را بهتر بشناسیم
به نام خدا یکی از سوالاتی که این روزها مکررا مراجعین و افراد مختلف از ما دارند ترس از بیماری آنفلوانزای پرندگان و انتقال آن به انسان می باشد. بسیاری می پرسند گوشت مرغ و تخم مرغ مصرف کنیم یا نه؟ پرنده های منزل آیا در خطر هستند؟
تشخیص و تعیین جنسیت در پرندگان
دانستن جنسیت پرنده برای افرادی که اقدام به تکثیر پرندگان می کنند مهم است. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که رایج ترین و دقیق ترین استفاده از نمونه خون و پر پرنده و استخراج DNA است.
نکات مهم در خصوص خرید و نگهداری پرندگان زینتی (2)
مشاهده و دقت در وضع پرنده در زمان سالم و نرمال بودن به شما کمک می کند تا با بروز اولین نشانه های بیماری برای درمان پرنده سریعا اقدام کنید. علایمی که ذکر می شود از علایم اولیه بیماری ها ست که باید به آنها توجه و سریعا مراجعه به دامپزشک شود
آشنایی با گونه های رایج پرندگان زینتی
محبوب ترین پرندگان زینتی جز دو راسته طوطی سانان و گنجشک سانان می باشند. از راسته طوطی سانان می توان به باجریگار، عروس هلندی، طوطی برزیلی، کانورها و ماکائوها و از راسته گنجشک سانان می تواند به قناری ها و میناها اشاره کرد.
شترمرغ مقید کردن و کار با این پرنده زیبا
شتر مرغ های جوان و بالغ بزرگ وقوی هستند و می توانند با لگد زدن و هل دادن به مقید کنندگان خود آسیب برسانند. عواملی نظیر استقرار مرکز ثقل در قسمت های بالای بدن ، وزن زیاد و وضعیت خاص عضلات پرنده در صورت مقید کردن نادرست می توانند موجب آسیب رساندن به پرنده شوند . در طول فصل تولید مثل ، نرها از قلمرو ماده های خود محافظت می کنند
انتخاب پرنده خانگی مناسب
سال هاست که پرندگان در کنار انسان ها زندگی می کنند و به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند و مراقبت از هر پرنده دارای روشی متفاوت است. پرندگان نیز مانند سگ یا گربه برای داشتن یک رابطه شاد و سالم با شما نیاز به وقت گذاشتن و تلاش دارند.
کاکادو زیبای مسحور کننده
کاکادو یا به زبان لاتین Cockatoo نوعی طوطی است. طوطی کاکادو بومی استرالیا و جزایر جنوبی اندونزی است. اندازه آنها از ۲۰ تا ۷۰ سانتی متر متغیر است. همگی دارای دمی کوتاه و منقاری بسیار قوی هستند. به زبان بومیان استرالیا کاکادو یعنی گازانبر زیرا منقار بسیار قوی مانند گازانبر دارند. کاکادوها بسیار باهوش و بازیگوش هستند. حرکات شیرین و خنده داری انجام می‌دهند ولی قدرت سخن گویی آنها ضعیف است.
شماره صفحه: 2 از 5