مقالات
شماره صفحه: 1 از 3
علل ریزش پر در پرندگان
مشکلات مربوط به پر در پرندگان: پر به عنوان عضو پوششی پرنده نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت و زیبایی آن دارد. در واقع می توان وضعیت پر را به شاخصی برای سلامتی آن تعبیر نمود. وضعیت سلامتی پر وابسته به علل مختلفی است اما می توان به طور کلی مشکلات مربوط به آنرا به دو گروه تقسیم نمود
همه چیز در مورد مینا
رغ مینا ( common mynah) یک پرنده باهوش، بانمک و مقلد صدای عالی از خانواده سارها است که نگهداری از آن به عنوان حیوان خانگی در ایران متداول است. ولی متاسفانه به دلیل نبودن اطلاعات درست در مورد نگهداری مرغ مینا، بسیاری از آنها ها بیمار و تلف می گردند.
همه چیز در مورد سفر هوایی حیوانات
امروزه‭ ‬صاحبان‭ ‬حیوانات‭ ‬خانگی‭ ‬مجبور‭ ‬به‭ ‬مسافرت‭ ‬همراه‭ ‬حیوان‭ ‬خانگی‭ ‬خود‭ ‬شده‌اند‭. ‬گاهی‭ ‬اوقات‭ ‬پیدان‭ ‬کردن‭ ‬اطلاعات‭ ‬در‭ ‬مورد‭ ‬چگونگی‭ ‬و‭ ‬الزامات‭ ‬این‭ ‬کار‭ ‬دشوار‭ ‬است‭ ‬مخصوصا‭ ‬اگرحیوان‭ ‬خانگی‭ ‬پرنده‭ ‬باشد‭. ‬با‭ ‬توصیه‌ها‭ ‬و‭ ‬اصلاعات‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬ادامه‭ ‬داده‭ ‬شده‭ ‬است‭ ‬این‭ ‬کار‭ ‬ساده‭ ‬بدون‭ ‬استرس‭ ‬و‭ ‬لذت‭ ‬بخش‭ ‬برای‭ ‬شما‭ ‬و‭ ‬پرنده‭ ‬است‭.‬
آیا کرونا از طریق حیوانات خانگی قابل انتقال به انسان هستند؟
بر اساس شواهد موجود، ویروس کرونا از انسان به انسان منتقل و باعث انتشار بیماری می‌شود. تاکنون، شواهدی مبنی بر اینکه سگ‌ها یا حیوانات خانگی بتوانند ویروس را به انسان منتقل کنند، وجود ندارد. حال پرسش این است که آیا ویروس کرونا می‌تواند از انسان آلوده به حیوان منتقل شود؟
طوطی ملنگو از نگاهی نزدیک تر
طوطی طوق صورتی یا ملنگو نام علمی( Psittacula krameri) پرنده‌ای از خانواده طوطیان است. این طوطی را در زبان انگلیسی «طوطی کوچک اسکندر»، «پاراکیت گردن حلقه ای» و «پاراکیت گردن حلقه ای صورتی» می نامند. طول طوطی ملنگو به مراتب از شاه طوطی کوچک تر بوده و اندازه بدن آن با احتساب دم در حدود ۴۰ سانتی متر و طول بال ها تقریباً ۱۵تا۵/۱۷ سانتی متر می باشد.
سوختگی در پرنده و اقدامات فوری
یکی از ارجاعات متداول به کاینیک تخصصی پرندگان سیمرغ موارد سوختگی در پرندگان زینتی است. تماس پرنده با دمای بالا (شعله، مایعات داغ، بخار یا هرگونه شی‌ء داغ)، الکتریسیته یا مواد شیمیایی می‌تواند باعث سوختگی شود.
شرایط صدور مجوز ورود و خروج حیوانات دست آموز
شرایط صدور مجوز ورود و خروج حیوانات دست آموز اکنون جهت آشنایی متقاضیان به شرح مقررات کشوری برای ورود و خروج حیوانات و همچنین ورود به برخی از کشورها نظیر انگلیس، استرالیا، آمریکا و کانادا و کشورهای اروپایی می‏پردازیم.
بلع جسم خارجی در پرندگان
با سلام خدمت علاقه مندان خبرنامه کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ. یکی از مشکلات اساسی که در مورد پرندگان زینتی با آن مواجه می باشیم و روزانه چندین مورد به این مرکز تخصصی درمانی پرندگان ارجاع داده می شود بلع جسم خارجی و بویژه اجسام فلزی براق می باشد.
آنفلوانزای پرندگان را بهتر بشناسیم
به نام خدا یکی از سوالاتی که این روزها مکررا مراجعین و افراد مختلف از ما دارند ترس از بیماری آنفلوانزای پرندگان و انتقال آن به انسان می باشد. بسیاری می پرسند گوشت مرغ و تخم مرغ مصرف کنیم یا نه؟ پرنده های منزل آیا در خطر هستند؟
نکات مهم در خصوص خرید و نگهداری پرندگان زینتی (2)
مشاهده و دقت در وضع پرنده در زمان سالم و نرمال بودن به شما کمک می کند تا با بروز اولین نشانه های بیماری برای درمان پرنده سریعا اقدام کنید. علایمی که ذکر می شود از علایم اولیه بیماری ها ست که باید به آنها توجه و سریعا مراجعه به دامپزشک شود
شماره صفحه: 1 از 3