مقالات
شماره صفحه: 1 از 4
اصول برنامه غذایی مفید برای طوطی سانان
ندگی طولانی مدت پرندگان زینتی در قبال رعایت شرایط مناسب زندگی حاصل می گردد؛ طوطی یکی از پرندگان زینتی پر طرفدار است، که نگهداری درست از آن مستلزم رعایت رژیم غذایی سالم برای طوطی و همین طور داشتن اطلاعات لازم در مورد اینکه جای مناسب قراردادن غذا در مسکن طوطی کجاست یا به عبارت ساده تر جای مناسب برای نگهداری غذا برای این پرنده چه جور مکانی است.
مقدمه ای بر شناخت بهتر پرندگان
پرندگان مهره داران خون گرمی هستند که روی دوپا می ایستند و اندام حرکتی جلوییشان به صورت بال کاملا تغییر شکل پیدا کرده است،
پیدایش و تکامل- پرندگان، دایناسورهای زنده
پرندگان از گروهی از دایناسورهای گوشتخوار دوپا که احتمالا شامل تیرانوسوروس نیز میشده تکامل یافته اند. انواع مختلفی از پرندگان در دوران ماقبل تاریخ می زیسته اند که برخی از آنها به اندازه مرغ بوده اند و برخی دیگر بال های به اندازه 7.5 متر داشته اند. قد بعضی از این پرندگان به 3.7 متر می رسیده و حدود 360 کیلو وزن داشتند.
خانواده سارها و میناها، پرندگان مقلد
سارها و میناها از راسته گنجشک سانان هستند. بیشتر گونه های این خانواده تا حد زیادی اجتماعی هستند و به صورت کلنی زندگی می کنند.
عروس هلندی، کوچکترین عضو خانواده کاکادوها
عروس هلندی ها پرندگانی اجتماعی و دوست داشتنی هستند و به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند. این پرندگان بومی قاره استرالیا می باشند و در سراسر این قاره پراکنده شده اند.
طوطی خاکستری آفریقایی، بهترین طوطی سخنگو
طوطی های خاکستری با میانگین عمر 45 سال در اسارت، بومی قاره آفریقا هستند و یکی از باهوش ترین طوطی ها می باشند و توانایی بالایی که در تقلید صدای انسان ها و سایر اصوات دارند آن را به پرنده زینتی با ارزشی تبدیل می کند.
طوطی سانان، رنگین ترین پرندگان جهان
طوطی سانان عمدتا در نواحی گرمسیری جهان یافت می شوند. رنگارنگ، پر سر و صدا هستند و غالبا به صورت گروهی زندگی می کنند و از میوه ها و مغز دانه ها تغذیه می کنند.
مرغ مینا، پرنده ای باهوش و اجتماعی
میناها پرندگان اجتماعی هستند، به صورت گروهی زندگی می کنند و می توانند صدای سایر پرندگان و صحبت های انسان ها را تقلید کنند.
تشخیص و تعیین جنسیت در پرندگان
دانستن جنسیت پرنده برای افرادی که اقدام به تکثیر پرندگان می کنند مهم است. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که رایج ترین و دقیق ترین استفاده از نمونه خون و پر پرنده و استخراج DNA است.
آشنایی با گونه های رایج پرندگان زینتی
محبوب ترین پرندگان زینتی جز دو راسته طوطی سانان و گنجشک سانان می باشند. از راسته طوطی سانان می توان به باجریگار، عروس هلندی، طوطی برزیلی، کانورها و ماکائوها و از راسته گنجشک سانان می تواند به قناری ها و میناها اشاره کرد.
شماره صفحه: 1 از 4