مقالات
شماره صفحه: 1 از 3
مسابقه بزرگ عکاسی کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ
به اطلاع کلیه دوستداران پرندگان می رساند که کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ قصد دارد تا اقدام به برگزاری مسابقه بزرگ عکاسی با پرنده دلبند شما نماید. به نفر برتر جوایز ارزنده ای اعطا خواهد شد. از هم اکنون بدنبال تهیه عکس های زیبای خود بوده و جهت اطلاع از شرایط مسابقه و سایر جزییات ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز دنبال نمایید.
طوطی ملنگو از نگاهی نزدیک تر
طوطی طوق صورتی یا ملنگو نام علمی( Psittacula krameri) پرنده‌ای از خانواده طوطیان است. این طوطی را در زبان انگلیسی «طوطی کوچک اسکندر»، «پاراکیت گردن حلقه ای» و «پاراکیت گردن حلقه ای صورتی» می نامند. طول طوطی ملنگو به مراتب از شاه طوطی کوچک تر بوده و اندازه بدن آن با احتساب دم در حدود ۴۰ سانتی متر و طول بال ها تقریباً ۱۵تا۵/۱۷ سانتی متر می باشد.
سوختگی در پرنده و اقدامات فوری
یکی از ارجاعات متداول به کاینیک تخصصی پرندگان سیمرغ موارد سوختگی در پرندگان زینتی است. تماس پرنده با دمای بالا (شعله، مایعات داغ، بخار یا هرگونه شی‌ء داغ)، الکتریسیته یا مواد شیمیایی می‌تواند باعث سوختگی شود.
شرایط صدور مجوز ورود و خروج حیوانات دست آموز
شرایط صدور مجوز ورود و خروج حیوانات دست آموز اکنون جهت آشنایی متقاضیان به شرح مقررات کشوری برای ورود و خروج حیوانات و همچنین ورود به برخی از کشورها نظیر انگلیس، استرالیا، آمریکا و کانادا و کشورهای اروپایی می‏پردازیم.
بلع جسم خارجی در پرندگان
با سلام خدمت علاقه مندان خبرنامه کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ. یکی از مشکلات اساسی که در مورد پرندگان زینتی با آن مواجه می باشیم و روزانه چندین مورد به این مرکز تخصصی درمانی پرندگان ارجاع داده می شود بلع جسم خارجی و بویژه اجسام فلزی براق می باشد.
آنفلوانزای پرندگان را بهتر بشناسیم
به نام خدا یکی از سوالاتی که این روزها مکررا مراجعین و افراد مختلف از ما دارند ترس از بیماری آنفلوانزای پرندگان و انتقال آن به انسان می باشد. بسیاری می پرسند گوشت مرغ و تخم مرغ مصرف کنیم یا نه؟ پرنده های منزل آیا در خطر هستند؟
نکات مهم در خصوص خرید و نگهداری پرندگان زینتی (2)
مشاهده و دقت در وضع پرنده در زمان سالم و نرمال بودن به شما کمک می کند تا با بروز اولین نشانه های بیماری برای درمان پرنده سریعا اقدام کنید. علایمی که ذکر می شود از علایم اولیه بیماری ها ست که باید به آنها توجه و سریعا مراجعه به دامپزشک شود
شترمرغ مقید کردن و کار با این پرنده زیبا
شتر مرغ های جوان و بالغ بزرگ وقوی هستند و می توانند با لگد زدن و هل دادن به مقید کنندگان خود آسیب برسانند. عواملی نظیر استقرار مرکز ثقل در قسمت های بالای بدن ، وزن زیاد و وضعیت خاص عضلات پرنده در صورت مقید کردن نادرست می توانند موجب آسیب رساندن به پرنده شوند . در طول فصل تولید مثل ، نرها از قلمرو ماده های خود محافظت می کنند
کاکادو زیبای مسحور کننده
کاکادو یا به زبان لاتین Cockatoo نوعی طوطی است. طوطی کاکادو بومی استرالیا و جزایر جنوبی اندونزی است. اندازه آنها از ۲۰ تا ۷۰ سانتی متر متغیر است. همگی دارای دمی کوتاه و منقاری بسیار قوی هستند. به زبان بومیان استرالیا کاکادو یعنی گازانبر زیرا منقار بسیار قوی مانند گازانبر دارند. کاکادوها بسیار باهوش و بازیگوش هستند. حرکات شیرین و خنده داری انجام می‌دهند ولی قدرت سخن گویی آنها ضعیف است.
بیماری پر و منقار طوطی سانان Psittacine Beak and Feather Disease
بیماری پر و منقار طوطی (PBFD) یک بیماری ویروسی است که نه تنها طوطی سانان بلکه سایر پرنده ها را نیز درگیر می کند. شاید بتوان این بیماری را یکی از پرهزینه ترین و رنج آور ترین بیماری برای پرنده و صاحبین آن در سراسر دنیا دانست. البته موارد فوق این بیماری نیز به دفعات مشاهده شده است که گواه آن مراجعات متعدد از سراسر کشور در خصوص این بیماری به کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ می باشد.
شماره صفحه: 1 از 3